AT89LP51ID2-20MU
Mfr.Part #
AT89LP51ID2-20MU
Datasheet
AT89LP51ID2-20MU
Description
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44VQFN
Stock
654
Data Converters :
A/D 7x10b
EEPROM Size :
4K x 8
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
40
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
44-VFQFN Exposed Pad
Program Memory Size :
64KB (64K x 8)
RAM Size :
2.25K x 8
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
44-VQFN (7x7)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.4V ~ 5.5V